Decyzja o warunkach zabudowy to dokument potocznie zwany „wuzetką” może być wydawany tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy na danym terenie nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania terenu (MPZP). W przypadku braku planu warunki zabudowy stanowią podstawę do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Poniżej wzór wniosku o warunki zabudowy. Sprawdź, czy jesteś w stanie wypełnić go sam. Jeżeli Twoja nieruchomość objęta jest MPZP przejdź od razu do zakładki pozwolenia na budowę.

Realizacja inwestycji budowlanej, na przykład budynku mieszkalnego jedno lub wielorodzinnego, budynku biurowego, budynku przemysłowego to ogromne przedsięwzięcie. Poprzedza go proces projektowy, przy którym trzeba zgromadzić wiele dokumentów: mapy, wypisy, plany, projekty, uzgodnienia, decyzje ect.

Większość urzędów  pracuje w tych samych godzinach, w których jesteś w pracy. Kiedy Ty zarabiasz my skompletujemy za Ciebie wszystkie dokumenty, złożymy wnioski, przypilnujemy terminowości i zoptymalizujemy proces wydawania decyzji. Możesz liczyć na pełne zaangażowanie z naszej strony poparte wiedzą i doświadczeniem. Działamy na podstawie otrzymanego pełnomocnictwa dlatego nie angażujemy inwestora w proces administracyjny jednak stale jesteśmy do Jego dyspozycji.  Na bieżąco telefonicznie lub emailem  informujemy o przebiegu postępowania i na każdym etapie udzielamy odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Oszczędzasz tym samym czas i pieniądze a ponadto unikniesz stresu wyczekiwania w kolejkach i błądzenia po urzędowych korytarzach. Działamy na podstawie umowy która zobowiązuje nas do zachowania wszelkich informacji pozyskanych od Inwestora w tajemnicy. Po zakończeniu prac otrzymujesz decyzje o warunkach zabudowy z klauzulą ostateczności i wtedy następuje rozliczenie. 

Wynikiem decyzji są parametry określające geometrię budynku, jego linię zabudowy, geometrię dachu, wysokość budynku, wysokość elewacji, wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki, itp. tym samym Warunki Zabudowy są czymś w rodzaju “mini planu” określające parametry zabudowy obszaru objętego wnioskiem. Stanowią podstawę do wystąpienia o decyzję Pozwolenia na budowę

Jak złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy?

Masz Pytania?

Napisz do Nas!