Dzięki współpracy z renomowanymi biurami architektonicznymi możemy zaproponować indywidualny projekt domu na zamówienie. Zrealizujemy Twoje pomysły, razem pokonamy ograniczenia wynikające z lokalizacji, optymalnie wykorzystać każdy metr zakupionej działki. Dostosujemy usytuowanie pomieszczeń względem stron świata i zorganizujemy układ funkcjonalny tak, aby idealnie pasował do rytmu życia Twojej rodziny.

Zamierzasz wybudować dom i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w indywidualny projekt? Chcesz wiedzieć, od czego zależy jego koszt i ile możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach architekta. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim podejmiesz dobrą decyzję..

Gotowy projekt domu z katalogu kosztuje zwykle między 2,5 a 5 tys. złotych. Pamiętaj jednak, że decydując się na taki dom, będziesz musiał nanieść pewne poprawki. Niekiedy wynikają one z potrzeb lub upodobań Twojej rodziny, ale czasami są wymuszone parametrami i charakterystyką działki. Fachowcy nazywają to adaptacją projektu. Oczywiście, każda taka zmiana ma swoją cenę. O ile jest ich niewiele, dodatkowe opłaty zamkną się w granicach 1,5-5 tys. złotych. Jeśli jednak poprawki będą ingerować w konstrukcję domu, cena wzrośnie o kolejne 1,5-5 tys.

W praktyce więc całkowity koszt gotowego projektu wraz z adaptacją wyniesie od 5 do 15 tys. złotych, w zależności od liczby i rodzaju zmian. Nie oznacza to, że taki dom będzie spełnieniem Twoich marzeń – nadal będzie tylko wariacją na temat standardowego budynku. Pamiętaj też, że ze względów technicznych nie wszystkie poprawki, jakie chciałbyś nanieść, są możliwe do realizacji w konkretnym budynku. Biorąc powyższe pod uwagę warto rozważyć zlecenie opracowania indywidualnego projektu.

Masz Pytania?

Napisz do Nas!