Realizacja inwestycji budowlanej, na przykład budynku mieszkalnego jedno lub wielorodzinnego, budynku biurowego czy budynku przemysłowego to ogromne przedsięwzięcie. Poprzedza go proces projektowy, przy którym trzeba zgromadzić wiele dokumentów: mapy, wypisy, plany, projekty, uzgodnienia, decyzje. Aby złożyć prawidłowy wniosek trzeba skoordynować pracę wielu fachowców min. geodety, architekta, geologa, branżystów od mediów czy konstruktora którzy przygotowują niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę mapy, rysunki, projekty czy ich adaptacje czyli całą niezbędną dokumentację. Poziom skomplikowania wniosku o pozwolenie na budowę określa już sam wniosek, który pokazujemy poniżej
Większość niezbędnych do wniosku o pozwolenie na budowę dokumentów map, projektów, adaptacji możesz uzyskać tylko w godzinach, w których jesteś w pracy. Kiedy Ty zarabiasz my skompletujemy za Ciebie wszystkie dokumenty, złożymy wnioski, przypilnujemy terminowości i zoptymalizujemy proces wydawania decyzji. Możesz liczyć na pełne zaangażowanie z naszej strony poparte wiedzą i doświadczeniem. Działamy na podstawie otrzymanego pełnomocnictwa dlatego nie angażujemy inwestora w proces administracyjny jednak stale jesteśmy do Jego dyspozycji.  Na bieżąco telefonicznie lub emailem  informujemy o przebiegu postępowania i na każdym etapie udzielamy odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Oszczędzasz tym samym czas i pieniądze a ponadto unikniesz stresu wyczekiwania w kolejkach i błądzenia po urzędowych korytarzach. Działamy na podstawie umowy która zobowiązuje nas do zachowania wszelkich informacji pozyskanych od Inwestora w tajemnicy. Po zakończeniu prac otrzymujesz decyzję o pozwoleniu na budowę z klauzulą ostateczności i wtedy następuje rozliczenie.

Jak uzyskać pozwolenie na budowę? Krok po kroku

  W urzędzie gminy należy uzyskać  wypis i wyrys  z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Jeżeli teren na którym planujesz inwestycję nie ma obowiązującego MPZP należy uzyskać warunki zabudowy (WZ). Jeżeli nie masz jeszcze warunków zabudowy.

  Mając MPZP lub WZ , należy wybrać gotowy projekt lub indywidualny pasujący do wymagań urzędowych określonych w w/w dokumentach i oczywiście oczekiwań inwestora. Jeśli pracujemy na gotowym projekcie należy dokonać jego adaptacji.

Masz Pytania?

Napisz do Nas!