Kupując gotowy projekt domu musimy liczyć się z faktem, że konieczna jest jego adaptacja, aby uzyskać pozwolenie na budowę czyli dostosowania projektu do konkretnej lokalizacji oraz wszelkich uwarunkowań wynikających z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Należy w tym uwzględnić przepisy prawa, np. odległości od granicy posesji i budynków sąsiadów. Adaptację wykonuje uprawniony architekt wraz z projektantami branży konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej.

W ramach adaptacji możliwe są również modyfikacje projektu wynikające z indywidualnych potrzeb Inwestora.

Wśród nich najczęściej występuje:

Zakres zmian może być bardzo różny i to ma wpływ na cenę adaptacji. Tak ważnym dlatego jest aby przed zakupem projektu skonsultować się z architektem który doradzi  czy zmiany, które mają być wprowadzone w projekcie, nie są zbyt poważnie. Będzie to np. przemieszczanie ścian nośnych, zmiany w kącie nachylenia dachu czy jakiekolwiek inne ingerencje w konstrukcję budynku. Architekt pomoże ocenić skalę zmian, ich opłacalność oraz realność.

 Projekt budowlany powinien ostatecznie zawierać

Wszystkie formalności można załatwić osobiście, jednak jest to rozwiązanie faktycznie droższe od zlecenia wszystkiego firmie  zajmującej się adaptacją projektu. Dopasowujemy projekt do Twoich potrzeb! Załatwimy wszystkie formalności, aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Profesjonalnie, szybko i skutecznie oszczędzając Twój czas i nerwy. Wszystko w jednym miejscu!

Masz Pytania?

Napisz do Nas!